Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

Category Archives: WordPress Eklentileri

WordPress Mobil Eklentileri

WordPress Mobil Eklentileri
Yakın zamanda mobil tabanlı teknolojiler müthiş bir hızla büyüdü. Akıllı telefon, tablet vs. mobil cihazlar artık popüler bir hale geldi. Bu durum son bir kaç yılda özellikle akıllı telefonlardan sosyal ağ ve internet erişimin de büyük bir artışa sebep oldu. Artık web sitenizi akıllı telefonlara ve tabletlere uyumlu hale getirerek mobil standartları yakalamak zorunlu oldu diyebilirim. WordPress gelistiricileri bu konuda bize çok yardımcı olmaktadır. Mobil uyumu sağlayan birçok eklenti geliştirmişlerdir. Bu sayede ziyaretçilerinize rahat ve kolay bir web deneyimi yaşatabilirsiniz. Şimdi WordPress tabanlı sitemizi WordPress Mobil Eklentileri kullanarak cep telefonlarına ve tablet bilgisayarlara uyumlu hale getirelim.

WordPress Siteleri Hızlandırmak İçin Eklentiler

WordPress Siteleri Hızlandırmak İçin Eklentiler

Merhaba Hosting Domain okurları,
Bu yazımızda sizlere wordpress siteleri hızlandırmak gerekli olan eklentiler hakkında bilgiler aktaracağız.
WordPress dünyanın en çok kullanılan blog CMSlerinden biridir. WordPress altyapısını kullanan web sitelerinde genellikle tema, eklenti yada veritabanının şismesi nedeniyle yavaşlama söz konusu olur. Bunun yanında sitelerin kullandığı harici css, javascript ve resim gibi dosyaların optimize edilmememesi sitenizin hem SEO açısından hemde sitenize gelen ziyaretciler açısından olumsuz etki bırakır. Bu işlemleri kodlama bilgisi olan insanlar halledebilir fakat burada wordpress kodlama bilmeyenlere de büyük kolaylıklar sağlıyor. Kodlama bilmeseniz bile wordpress eklentileri sayesinde web sitenizi gözle görülür derecede hızlandırabilirsiniz. Peki bu eklentiler neler onları açıklayalım.

WordPress-Siteleri-hizlandirma-eklentileri

All In One SEO Pack Eklentisi Ayarları

WordPress All In One SEO Pack Eklentisi

En popüler SEO eklentileri nden biri olan All In One SEO Pack ile kolayca arama motoru optimizasyonunuzu yapabilirsiniz. Blogunuzun title, description ve keywords ayarlamalarını yapabilir, Google Analytics ve XML Sitemaps, Social Media desteği ve sunmuş olduğu birçok özellik ile SEO konusunda bilgi sahibi olmasanız bile bu eklenti sayesinde başarılı sonuçlar alabilirsiniz.( WordPress All In One  Seo Pack Pro v2 )

Broken Link Checker ( Kırık Bağlantı bildirici )

Broken Link Checker (Kırık Bağlantı bildirici )

Blogunuz büyüdükçe eski yazılarımızda vermiş olduğumuz bağlantıların, yeni linklerin, paylaşımların kontrolü oldukça zorlaşmaya başlar. Ziyaretçilerin ölü linklere tıklayıp istenen sayfaya ulaşamaması bloğunuzun seo performansına zarar verebilir. Ölü linkler arama motorları tarafından hoş karşılanmazlar. Bu sebep den dolayı linklerin belirli aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir. WordPress geliştiricileri de bizim işimizi kolaylaştırmak adına Broken Link Checker ( Kırık Bağlantı bildirici ) eklentisini geliştirmişler. Bugünkü yazımızda  bu eklenti  hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

WP Super Cache Ayarları

WP Super Cache Ayarları

Sitenizi önbelleğe alarak sunucu performansının artmasını dolayısıyla sitenizin açılış süresinin kısalmasını sağlayan bir eklentidir.  Bu eklenti sitede dolaştığınızda normalde daha fazla devir yapan işlemcinizin daha az işlemci devri yaptırtarak sizin site içinde daha rahat ve hızlı dolaşmanıza yardımcı olur. Veri tabanı sorgu sayısını düşürür. Ziyaretçi sayınız fazla ve site hızınız yavaşlıyor ise bu eklentiyi kullanmanız sizin için en mantıklı seçim olacaktır.

Bu eklentide  3 çeşit önbellekleme  metodu bulunmaktadır.

En popüler WordPress Eklentileri

Bu yazımızda WordPress tabanlı siteler için kullanılabilecek popüler wordpress eklentileri ni sizler için sıraladık .

En popüler WordPress Eklentileri

  1. All in One SEO Pack : En popüler WordPress eklentileri nden biri olan All-In-One SEO ile kolayca arama motoru optimizasyonunuzu yapabilirsiniz. Konuların, sayfaların, title ve meta taglarını düzenleyebilirsiniz. Bu eklenti aynı zamanda kopya içerikleri önlemenizi sağlayan eklentilerden biridir.
  2. Google XML Sitemaps : Sitenizin arama motorları botları ve örümcekleri tarafından daha kolay bulunmasını sağlayan bir eklentidir. Oluşturduğu sitemap sayesinde, sitenizin hızlı indexlenmesini sağlar. Google XML Sitemaps web sitenizde yapmış olduğunuz herhangi bir güncelleme arama motorları botlarına otomatik olarak bilgilendirmektedir.
  3. Akismet : Yorumların spam olup olmadığını kontrol etmeye yarıyor ve yönetici ekranından bunların yönetilmesini sağlıyor.

WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri Bu yazımızda  WordPress  alt yapısı için hazırlanmış ve ücretsiz olarak sunulan WordPress SEO Eklentilerin den bahsedeceğiz. WordPress bildiğiniz gibi ilk başta blog için oluşturulmuş bir alt yapıydı.  Zamanla kullanım alanı çok yaygınlaşarak kişisel blog sitelerinden tutunda e-ticaret, film, haber, oyun, video, müzik ve daha birçok türden siteler oluşturmanıza imkan sağladı. Günümüzde milyonlarca kişi WordPress tabanlı site oluşturmuştur. Doğal olarak bu kadar blog ile yarışmak kolay değildir.

Arama motorları her zaman kaliteli web sitelerini üst sıralara çıkartır. Bu yüzden sitelerimizi hem ziyaretçiye uygun hemde arama motorlarına uygun bir şekilde optimize etmemiz gerekmektedir.

WordPress Sosyal Medya Eklentileri

WordPress Sosyal Medya Eklentileri

WordPress Sosyal Medya EklentileriBu yazımızda popüler bir içerik yönetim sistemi olan WordPress  tabanlı siteler için kullanılabilecek  Sosyal Medya Eklentileri n den bahsedeceğiz.

Günümüz internet ortamında sosyal medyanın önemini  her geçen gün artırmaktadır. Bu Sosyal medya platformları sayesinde  blogunuzu  kolay bir şekilde daha geniş kitlelere ulaştırmanız mümkündür. Çünkü sosyal ağları kullanan milyarlarca kullanıcı bulunmaktadır. Örneğin; en fazla kullanılan sosyal medya platformu facebook’un 1 milyarı aşkın üyesi bulunmaktadır.  Sosyal medya platformları sayesinde yazmış olduğunuz ilgi çekici özgün içeriklerinizi buralarda yayınlayıp  binlerce ziyaretçiyi sitenize çekebilirsiniz.

En iyi WordPress eklentileri nelerdir ?

En İyi WordPress Eklentileri

Her geçen gün daha da büyüyen ve popülerliğini artıran bir içerik yönetim sistemi olan WordPress eklentileri nden daha önceki yazımızda bahsetmiştik. Şimdi ise eklentiler ile edeceğimiz verimi nasıl artırabiliriz konusuna değineceğiz. Aşağıda bu eklentilerini sizler için sıraladık.