Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

Category Archives: WordPress

WordPress Kurulumu

WordPress Kurulumu

 

Adım 1 WordPress Kurulum Paketi’nin İndirilmesi

WordPress kurulumu na başlamak için ilk olarak WordPressi kendi sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Her zaman en güncel versiyornunu yüklemenizi tavsiye ederiz.

Wordpress Kurulumu

Download butonuna bastıktan sonra wordpress kurulumu için gereken güncel versiyonu indirebilirsiniz. İndirdiğiniz sıkıştırılmış haldeki wordpress kurulum dosyasını bilgisayarınızda bularak klasöre çıkartabilirsiniz.

Neden WordPress ?

Bu yazımızda kişisel blog platformları arasında en güçlü sistemlerden biri olan WordPress alt yapısının terc

ih edilme nedenlerinden bahsedeceğiz.
PHP programlama dilini kullanan, açık kaynak kodlu, ücretsiz dağıtılan bir İçerik yönetim sistemi (CMS) olan WordPress, kullanıcıların ihtiyacına cevap verebilecek birçok özelliği barındırmaktadır.  Peki bu özellikler nelerdir ve kullanıcılara ne gibi faydalar sunmaktadır?
Neden WordPress ?

Esnek Yapısı
WordPress, php dilinde yazılmış bir cms ve açık kaynak kodlu olduğu için kullanıcının zevkine hitap eden çok sayıda tema ve eklenti ile sitenizi oluşturabilir,  eğer kod bilginiz mevcutsa kendi temanızı da yapmanıza imkan veren bir platformdur.  Kurumsal siteden tutunda haber, blog, video, oyun, e-ticaret siteleri vs. yapabilirsiniz.

WordPress Güvenlik Önlemleri Nelerdir

 

WordPress Güvenlik Önlemleri

Web sitelerin güvenlik açıklarından faydalanmak isteyen köt

niyetli kişiler sitenize yapılan saldırılar ile içeriğinizin değiştirilmesi, verilerinizin çalınması, virüs yüklenmesi gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar yaşamamak için web sitenizin güvenliğini sağlamak çok önemlidir. Yazımızda en popüler içerik yönetim sistemi olan WordPress tabanlı siteleri nasıl güvenli hale getirebiliriz konusuna değineceğiz.

Öncelikle Alınabilecek Başlıca Önlemler Şunlardır.

WordPress Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Alanları Nelerdir?

Şimdiki yazımızda günümüzde birçok internet kullanıcısı tarafından tercih edilen, sürekli gelişen açık kaynak kodlu yazılım olan WordPress hakkında bilgiler vereceğiz.

WordPress Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Alanları Nelerdir?

PHP programlama dilini kullanan açık kaynak kodlu, ücretsiz dağıtılan blog CMS (İçerik yönetim sistemi) dir. Çok sayıda geliştirici tarafından desteklenen bir yapıya sahiptir.  Dünyada birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Temelde blog mantığını benimsemiştir.