Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

WordPress Mobil Eklentileri

WordPress Mobil Eklentileri
Yakın zamanda mobil tabanlı teknolojiler müthiş bir hızla büyüdü. Akıllı telefon, tablet vs. mobil cihazlar artık popüler bir hale geldi. Bu durum son bir kaç yılda özellikle akıllı telefonlardan sosyal ağ ve internet erişimin de büyük bir artışa sebep oldu. Artık web sitenizi akıllı telefonlara ve tabletlere uyumlu hale getirerek mobil standartları yakalamak zorunlu oldu diyebilirim. WordPress gelistiricileri bu konuda bize çok yardımcı olmaktadır. Mobil uyumu sağlayan birçok eklenti geliştirmişlerdir. Bu sayede ziyaretçilerinize rahat ve kolay bir web deneyimi yaşatabilirsiniz. Şimdi WordPress tabanlı sitemizi WordPress Mobil Eklentileri kullanarak cep telefonlarına ve tablet bilgisayarlara uyumlu hale getirelim.

WordPress Mobil Eklentileri

WPtouch : Tüm wordpress tabanlı siteler ile uyumlu bir şekilde çalışabilen harika bir eklentidir. Akıllı telefonundan sitenize giren bir kullanıcıyı, bu eklenti otomatik olarak tanıyarak web sitenizizn görünümünü kullanıcının telefonuna uygun bir şekilde ayarlar.
Wptouch eklentisi akıllı telefonunuza özel bir wordpress teması ve dokunmatik olarak kullanışlı bir arayüz sunmaktadır. Arayüz’ün güzel tarafı hem hızlı,hem yazıların daha kolay okunabilirliği hemde site içi ulaşımın rahat sağlandığı bir tema sunuyor. En çok kullanılan mobil eklentilerinden biridir. iPhone, iPad, iPod, blackberry gibi cihazlarla uyumlu olduğu gibi android tabanlı cihazlar ile de kusursuz olarak çalışmaktadır.

Eklenti Sayfası : http://wordpress.org/extend/plugins/wptouch/

wptouch

 

WordPress Mobile Pack : WordPress Mobile Pack admin panelinizi mobil telefonlar için uyarlar. Tıpkı wp touch gibi geniş kitleye hitap eden mobil tema eklentisidir. Hem Yeni nesil akıllı cep telefonlar ile hemde eski cihazlara cok iyi adapte olabilmektedir. Eklentinin content bölümünden web sitenizde bulunan kategorilerin gösterimini ayarlayabilirsiniz. Mobil widgeti sayesinde Google Analytics gibi uygulamaları kullanmanıza imkan vermektedir. Analiz özelliği ile mobil cihazlardan web sitenize girenlerin sayısını öğrenebilirsiniz.

Eklenti Sayfası : http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-mobile-pack/

WordPress Mobile Pack

WordPress Mobile Edition : Tamamen sade ve temiz bir arayuz arayanlar icin bulunmaz harika bir eklentidir. WordPress’inizi mobil hale getirirken temiz birarayuz kullanıyor. Bu sayede siteniz gözle görülür derecede hızlı açılıyor. Eklentinin tek eksisi uzun zamandır güncellenmemiş olması diyebilirim.

Eklenti Sayfası : http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-mobile-edition/

WordPress Mobile Edition

Wapple Architect Mobile Plugin for WordPress : WordPress mobil eklentileri genellikle yeni bir arayüz ile sitenizi mobil kullanıcıların beğenisine sunar. Wapple direk kendi temanızı mobil cihazlara uyumlu hale getirir. Eğer güncel ve standartlara uygun bir tema kullanıyorsanız bu eklenti kesinlikle işe yarayacaktır. Ancak eski ve kullanıcı tarafından değişikliğe uğratılmış temalarda aynı kaliteli sunucu vermeyebilir.

Eklenti Sayfası: http://wordpress.org/extend/plugins/wapple-architect/

Wapple Architect Mobile Plugin for WordPress