Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

Category Archives: Webmaster Araçları

Google Sıra Bulucu Araçları

Google Sıra Bulucu Araçları
Bu makalemizde seocuların sıkça kullandığı google sıra bulucu araçları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.
Seocuların, bugün şu kelimede kaçıncı sıradayım sıralamam yükselmiş mi düşmüş mü Türkiye genelinde kaçıncı sıradayım bu sıralamalar doğru mu gibi sorularını hergün okuyoruz. Bizde HostingDomain olarak Google Sıra Bulucu araçlarını sizler için araştırdık. Bu araçlar seo çalışması yapan veya yaptıran kişilerin çalışmalarının takibini kolaylaştıran araçlardır. Çünkü çok sayıda site veya sayıda anahtar kelimenin tek tek sorgulanması oldukça zahmetli ve zaman alan bir işlemdir. Sıra bulucu araçları sayesinde arama motorlarında kaçıncı sırada olduğunuzu kolaylıkla bulabileceksiniz. Aşağıdaki araçlar kendi kullanmış olduğum araçlardır. İlerleyen günlerde diğer web sitelerin sıra bulucularını seo araçlarını inceleyeceğiz.

Google Page Speed Nedir?

Günümüz web sitelerinin Arama motorlarına uygunluğu önemli bir hale gelmiştir. Kendini sürekli güncelleyen arama motorları web sitelerinin buna ayak uydurmasını beklerler.  Bu durumdan dolayı sitenin sayfa hızı ve On Page SEO gibi durumlar dikkat çekici bir hal almıştır. Google Page Speed uygulamasıyla hem web sitelerinin performanslarını iyileştirmeyi hem de kendi işini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Amaç site içerisinde hızlı dolaşımını sağlamak ve web sitelerinden alınan önbellek boyutunu minimum seviyeye çekmektir.

Yandex Metrica Nedir?

Yandex Metrica Nedir?Merhaba bu yazımızda Arama Motoru Yandex’in site sahipleri ve webmasterlar için sunduğu Yandex Metrica hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

Yandex Metrica tıpkı Google Analytics gibi ücretsiz olarak sunulan web sayfanızdaki tüm istatistikleri tutan sayaç servisidir. Bu araç sunduğu hizmetler ile Google Analytics ile rekabet edecek bir özelliğe sahiptir.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords NedirGoogle Adwords Nedir ?

Google Adwords,  aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir reklam aracıdır. Googlenin sunmuş olduğu bu hizmet işletmeler için hızlı ve basit bir reklam yöntemidir. Bu hizmet ile reklamlarınızı çok geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İşletmenizin vermiş olduğu hizmet veya ürünlerle ilgili aranan kelimelerde reklamlarınız arama motoru sonuç sayfasında en üst de sarı renkli kutular içerisinde çıkmaktadır.

Google Adsense Nedir?

Bu yazımızda Google’nin site sahiplerine sunmuş olduğu en önemli hizmetlerinden biri olan Google Adsense hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Yazımızda Google den hangi içerikte reklam alırım? Bu hizmete nasıl kayıt olurum? Yayınlamış olduğum reklamların ücretini nasıl alabilirim gibi konulara açıklık getireceğiz.

Google Adsense NedirGoogle Adsense Nedir?

Google Adsense, kısaca İnternet sitesi sahiplerinin sitelerinde Google reklamlarını yayınlayarak para kazanmalarını sağlayan ücretsiz bir sistemdir. Günümüzde bu sistemi binlerce site sahibi kullanmaktadır. Sitelerinde yayınladıkları reklamların hitine ve tıklanma oranına göre Google den para kazanmaktadırlar.

Google Analytics Nedir?

Merhaba bir önceki yazımızda Google’nin bize sunmuş olduğu Google Webmaster Tools hakkında sizleri bilgilendirmiştik. Şimdi ise bir diğer web aracı olan Google Analytics’ten bahsedeceğim. Öncelikle Google Analytics’in ne olduğundan başlayalım.

Google Analytics Nedir? Google Analytics Nedir?

Google’nin webmasterlar ve site sahipleri için sunduğu, web sayfanızdaki tüm istatistikleri tutan performans aracıdır. Ücretsiz olarak sunulan bu araç sayesinde sitenizi ziyaret eden kullanıcılar hakkında detaylı bilgileri size verebilir. Örnek verecek olursak sitenize gelen kullanıcılar hangi linkler üzerinden gelmiş, sitenizde ki reklamlarınızı tıklamış mı, sitenizde hangi sayfaları ziyaret etmiş, sitenizde ne kadar süre geçirmiş, sitenize hangi anahtar kelimeler ile ulaşmış

Google Web Master Tools Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Web Master Tools Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu yazımızda Webmasterların ve site sahiplerinin site içeriklerini google’a tanıtmak ve kısa sürede arama motorunda yer almak için kullandıkları web aracından bahsedeceğiz.

Google Web Master Tools Nedir? Ne İşe Yarar?  Ücretsiz bir servis olan Google Webmaster Tools, web sitesi sahipleri veya webmasterlar tarafından kullanılan hatalı linkleri gösteren, sitenizin aylık istatistiklerini gösteren, ziyaretçilerin sitenize hangi aramalardan geldiğini gösteren, sitenizin analizini yapan ve  gelişmiş bir arayüz ile güçlendirilmiş  önemli bir yardımcı araçtır. Bu araç ile internet sitenize Google’nin gözüyle bakabilirsiniz.