Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

Category Archives: Sunucu

Sunucu Nedir? Neden Sunuculara ihtiyacımız var?

Sunucu Nedir?

Sunucu Nedir? Neden Sunuculara ihtiyacımız var?

Herhangi bir ağ üzerinde bir programı veya bir veriyi farklı kullanıcılara, sistemlere dağıtan donanım veya yazılıma sunucu  denir. Sunucular sorunsuz çalışmak üzere inşaa edilmiş, çoklu kullanıcıya hizmet eden, güvenilir bilgisayar sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Sunucular, genelde yedekli yapılar ile çalıştığı için veri kaybı yaşamanız çok az bir olasılıktır.

VPS ile VDS Nedir? Web Sitem İçin Hangisini Almam Avantajlı Olur ?

VPS ile VDS Nedir? Web Sitem İçin Hangisini Almam Avantajlı Olur ?

VPS tek bir işletim sistemi kullanarak sunucunun fiziksel donanımın mantıksal olarak bölümlere ayrılmasıyla oluşan bir sanal sunucudur. Bundan dolayı mak

inede bulunan Cpu, Ram, Network ve Disk miktarını ortak olarak kullanılır. Bu durumdan dolayı yüksek hite sahip siteler için  pek önerilmez. Çünkü sitenin trafik, bellek ve cpu miktarını fazlaca kullanacağından diğer VPS kullanıcıları bundan olumsuz etkilenecektir.
VPS de yavaşlık veya bağlanamama sorunu çekecektir. Bu durum hizmet aldığınız firmanın hoşuna gitmeyecektir. İşte burada yardımımıza VDS yetişiyor. VPS’nin aksine her kullanıcı için donanımı kullanan bir işletim sistemi bulunur.