Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

Linux Web Hosting

Linux Web Hosting

Web Hosting hizmetinin sağlandığı sunucuda Linux işletim sistemi alt yapısı ile oluşturulan bir web sitesi barındırma sistemidir. Günümüz internet kullanıcıları tarafından en çok edilen hosting olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksek performansı, güvenirliliği ve ekonomik olmasıyla her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaktadır.
Şimdi Linux Web Hosting hizmetinin bize sunmuş olduğu faydalar neler birlikte göz atalım.

Linux-web-hosting

 

1. Düşük Maliyet

Milyonlarca kullanıcı hosting hizmetini seçerken dikkat ettikleri ilk konu diyebilirim. Linux hosting kuşkusuz ki Windows’a göre daha ucuzdur. Bunun da nedeni, Linux’un açık kaynak kodları içermesi, dolayısıyla lisans maliyetinin olmamasıdır. Bu sayede yüksek performansı düşük bir maliyet ile elde edebilirsiniz.

2. Hızlı ve Güvenli

Linux Web Hosting hacking saldırıları karşında sağlam bir savunma altyapısına sahiptir. Dünyadaki pek çok developer’in tercih ettiği Linux, bir çok firmanında desteği ile her geçen gün kendini yenilemektedir. LiteSpeed ve Apache sunucuları ile desteklendiğinde ise hızlarını çok daha fazla arttırmak mümkündür.

3. Esnek Yapı

Bir çok programlama dili ile uyum sağlayabilen esnek bir yapıya sahiptir. PHP desteği sunmasından dolayı WordPress , Joomla ve Drupal gibi içerik yönetim sistemleri ile performanslı çalışabilmektedir. HTML, Javascript, Java, Flash çalıştırabilir, mySQL, Oracle, PostgreSQL, FilePro, Informix ve Solid veritabanlarıyla iletişim kurabilir. IMAP, POP3 mail servisleriyle de bağlantı kurabilmektedir. PHP hem Windows hem Linux sunucularda çalışabilen bir programlama dilidir. Ancak Windows sunucularda sağlıklı çalışmaması ( htaccess dosyası çalışmaz.) Linux Web Hosting i bir adım öne çıkarmaktadır. Linux’un sunduğu dağıtımların açık kaynak kodlu olması birçok developer’in Linux hosting hizmetini tercih etmesine neden olmaktadır. Bu sayesinde geliştirme yapmak isteyen bir web developer daha esnek ve rahat çalışabilme imkânı bulacaktır.

4. Performans

Linux, windows hostinge oranla performans bakımından daha verimlidir. Yoğunluktan dolayı kullanıcı aksaklıklar yaşamaz ve sunucuyu sık sık kapatmak zorunda kalmaz. Uptime oranı yüksektir. Çünkü Linux alt yapısı ile çalışan bir serverda sistem güncellemeleri olduğunda sunucuları reboot yapmak gerekmez.