Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

Category Archives: Hosting Panelleri

DirectAdmin Nedir?

Direct Admin Nedir?

DirectAdmin Nedir?DirectAdmin, cPanel ve Plesk gibi gelişmiş ve hızlı arayüzü ile size internet sitenizi kolay şekilde kontrol etmenizi sağlayan, lisans gerektiren bir kontrol paneldir. DirectAdmin, cPanel ve Plesk kadar olmasa da kullanıcılar tarafından tercih edilen bir kontrol paneli sistemidir. Panelin tek sorunu yaygın olmadığı için herhangi bir sorun yaşandığınızda internette fazla kaynak bulamayabiliyorsunuz.

Plesk Panel Nedir ?

Plesk Panel Nedir ?

ext-align: left;">Plesk Panel Nedir ?Bir önceki yazımızda  cPanel hakkında açıklamada bulunmuştuk. Şimdi ise bir diğer popüler kontrol paneli olan Plesk Panel hakkında bilgiler vereceğiz. swsoft  isimli yazılım firması tarafından üretilen Linux ve Windows platformlar için geliştirilmiş, hosting kullanıcılarının bir çok ayar ve işlemi tek bir noktadan görsel ve interaktif olarak kolayca gerçekleştirmesine olanak sağlayan lisanlı bir kontrol panelidir.

Cpanel Nedir? Panel’e Nasıl Giriş Yapılır?

o.jpg">Cpanel Nedir? Panele Nasıl Erişebiliriz ?

Cpanel Nedir?

Cpanel, günümüzde web hosting kontrol panelleri arasında en çok tercih edilen bir panel sistemidir. Linux hosting için Cpanel/WHM kontrol panelini müşterilerine sunmaktadır. Linux sunucularda hosting müşterilerinin işlemlerini görsel ve interaktif olarak yapmalarına olanak sağlayan, lisans gerektiren bir paneldir. Panelin tercih edilme sebeplerinden birisi kuşkusuz kolay kullanıma sahip olmasıdır. Arayüzünü daha kullanışlı hale getirmek için sunduğu birçok eklenti mevcuttur.