Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

EV SSL Nedir?

EV SSL Kullanıcılarınızı Phishing ve benzeri kimlik hırsızlığı gibi tehtidlere karşı etkin güvenlik sağlar. EV (Extended Validation) genişletilmiş onaylama anlamına gelmektedir. Kullanıcılar, EV SSL kullanan bir web sitesini ziyaret ettiklerinde tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renge döner. Yeşil adres çubuğu içinde, sertifika sahibi kurumun kimlik bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından verildigini dikkat çekici bir biçimde gösterilmektedir.

ev ssl


Yeşil adres çubuğu teknolojisi ile kimlik hırsızlığına yönelik bir çok saldırıyı önleyebilirsiniz.EV SSL teknolojisi, tarayıcının adres çubuğundaki renk kodları ile, web sitelerinin taklit edilmesini engellemektedir. EV ibaresine sahip olan sertifikalar “Yeşil Adres Çubuğu” özelliği ile diğer SSL setifikalarından farklı olarak tarayıcının adres çubuğunda görüntülenen özel bir güven logosuna sahip, bu sayede kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlamaktadır. Eğer adres çubuğu kırmızı renge dönüyorsa; web sitesinin kimliğinin sahte, SSL Sertifikasının iptal edilmiş veya ilgili web sitesinin bir phishing sitesi olduğu kullanıcıya görsel olarak bildirilir. EV SSL demek phishing saldırılarından korunmak, yüksek seviye güvenlik, maximum müşteri memnuniyeti ve firmanızın diğer firmalar arasındaki marka değerinizin yükselmesi demektir.

Ev-SSL1
EV SSL, Google Chrome 1.0, Internet Explorer 7, Firefox 3.0, Opera 9.5, Safari 3.2 ve üzeri güncel tarayıcılar tarafından desteklenmektedir.