Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

Black Hat Seo Nedir?

seoBlack Hat Seo Nedir?

Arama Motorları tarafından yapılması tavsiye edilmeyen yapıldığında ise uzun vadede sorunlar yaratan çalışmalara denir. Black Hat Seo çalışmaları Google ve diğer arama motorları sıralamalarında kısa vadede ön sıralarda görünseler dahi uzun vadede büyük ve kalıcı cezalar almaktadırlar. Her söktörde olduğu gibi seo sektöründe de haksız yollarla hızlı bir şekilde arama motorlarında yükselen kurnazlar bulunmaktadır.

Örneğin sayfa içinde yapılan aşırı link çıkışları, Otomatik içerikler, küçük yazılar, Keyword stuffing, Hacklinkler, Doorway sayfalar/Cloaking , Hidden text, Tiny Text/Alt Text arama motorlarını kandırmaya yönelik Black Hat Seo çalışmalarıdır.

 

Hacklink

Hacklink site sahibinin izni veya bilgisi olmadan alınan linklerdir. çoğunlukla sayfa görünümden saklanırlar. Google eğer hacklink yaptığınızı anlarsa banlanırsınız.

Doorway Pages / Cloaking

Bu yöntem ile ziyaretçiye ayrı bot a farklı sayfaların gösterilmesidir. Siteye gelen ziyaretçinin google botumu yoksa gerçek ziyaretçimi olduğunu anlıyorsunuz ve gelen kişiye göre sayfa gösterimi yapıyorsunuz. Doorway Pages ler Yararlı bilgi içermezler ve genelde Anahtar Kelimelerden oluşurlar. Arama motorları örümceklerini kandırmak için hazırlanan içeriklerdir.

Tiny Text/Alt Text

Resmin alt parametresine, uzun ve bir anlamı olmayan cümle girerek o resmin farklı farklı arama sonuçlarında çıkmasını sağlamak ve siteye fazladan ziyaretçi çekmek için kullanılan bir yöntemdir.

Keyword Stuffing

Bu yöntem Arama motorundan kullanıcı çekmek için sayfanın ve meta tagların, site içerigi ile ilgisiz ve çok fazla keywordlerle doldurma çalışmalarıdır. Bu metodu uygulayanlar genelde anahtar kelimeleri çok küçük yazarlar. Amaç arama motorlarını kandırmaktır. Google amca yakaladığı zaman spam cezasını yersiniz.

Hidden Text

Kelime veya tümcelerin, ziyaretçiler tarafından görülememesidir. HTML kodlarinda CSS ile gizlenen bu anahtar kelimeler sadece arama motoru robotlari tarafindan gorulebilir.