Hosting, Domain, WordPress eklentileri, Seo, Görsel Seo

Barındırma ( Hosting ) Hizmeti

Barındırma ( Hosting ) Hizmeti

Bu yazımızda sizlere barındırma hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenler hususlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Dikkat edilmesi gereken hususları hosting almadan önceki, alırken, aldıktan sonraki olarak üç bölüme ayrıdık.
Öncelikle Barındırma hizmeti alacağınız firmanın güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Web sitesinde açik adresini belirtmeyen, iletisim bilgileri olarak sadece bir e-posta adresi ya da cep telefon numarasi belirten sağlayıcılardan uzak durmanızı önerebiliriz. Bir diğer husus Firma gerçekten şirket mi kontrol etmenizde fayda var. Aksi taktirde herhangi bir sorunda firma yok olursa muhattap bulmanız bulmanız zor olacaktır. Size uygun hosting paketi sunan firmaları belirledikten sonra, o firmalar hakkında yazılmış yorumları ve referansları incelemenizi ( teknik ekibi nasıl, hızlımı, sorununuza gerekli özen gösteriyorlarmı vs.)öneririm. Sorun yaşamak istemiyor ve sıkıntı olduğunda muhattap bulmakta sorun yaşamamak istiyor iseniz bu noktaya dikkat etmelisiniz. Size ucuz ve sınırsız özellikler sunan firmalara güvenmeyiniz. Boşuna dememiş büyüklerimiz ucuz etin yahnisi yavan olur diye. Yukarıda bahsettiğiniz öneriler hosting almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlardı. Şimdi barındırma hizmeti seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedelim.

barindirma-hosting-hizmeti

Bu bölümde ise web sitelerinin barındığı sunucuların lokasyonuna dikkat etmelisiniz. Lokasyonun Türkiye olmasını öneririm. Hızlı olması yani web sitenize ait sayfaların yüklenme hızı bu durum hem kullanıcı açısından hemde arama motorları açısından önemlidir. Hizmetinizin yavaş olmasının nedeni ise kullanılan bilgisayarın yeterli donanıma sahip olmaması yada sitenizin bağlı bulunduğu sunucunun internet çıkış hızının düşük olmasıdır. Uptime oranı(siteye erişim oranı), güvenliği gibi konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.
Barındırma hizmetini aldıktan sonra ise, Hizmetinizle ilgili her hangi bir sorunda size yeterli ve zamanında destek saylıyorlarmı, size hitap stilleri nasıl , Bir çok şey vaat edip yerine getiriyormu getirmiyormu gibi hususlara dikkat etmelisiniz. ise bu gibi firmalar ile çalışmamanızı öreniririm.